T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı
Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü

XIII. Dönem İhtisas Kursu Mezuniyet Töreni. - 27.07.2017

08.08.2017

XIII. Dönem Hizmet İçi Eğitim İhtisas Kursu Mezuniyet Töreni

Başkanlığımızca başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere tefsir, hadis, fıkıh, kelam gibi alanlarda, temel dini kaynaklara doğrudan başvurma yeteneğine sahip nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla Müdürlüğümüzde 01 Eylül 2014 tarihinde başlayan XIII. Dönem Hizmet İçi Eğitim İhtisas Kursu 08 Ağustos 2017 tarihinde sona erdi.

 

Mezun olan 27 kursiyer için Müdürlüğümüz konferans salonunda mezuniyet töreni düzenlendi. Mezuniyet töreninde ilk olarak Müdürlüğümüz Eğitim Görevlileri duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Tören Müdürümüz Şenol TİRYAKİ’nin konuşmaları ve dönem birincisi Talha YAVUZ’a hediye takdimiyle devam etti. Ayrıca mezun olan kursiyerlere İhtisas Kursu Başarı Belgeleri ile Diyanet İşleri Başkanlığının “Hadislerle İslâm” adlı kitabı (7 cilt) takdim edildi. Toplu olarak hatıra fotoğrafı çekiminin ardından mezuniyet töreni sona erdi.

 

Mezuniyet törenine Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Şenol TİRYAKİ, Eğitim Görevlileri, personelimiz ve halen ihtisas kursuna devam eden  kursiyerler katıldı.