T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü

11.05.2018

XIV. Dönem Hizmet İçi Eğitim İhtisas Kursu Mezuniyet Töreni

            Başkanlığımızca başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere tefsir, hadis, fıkıh, kelam gibi alanlarda, temel dini kaynaklara doğrudan başvurma yeteneğine sahip nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla Müdürlüğümüzde 24 Ağustos 2015 tarihinde başlayan XIV. Dönem Hizmet İçi Eğitim İhtisas Kursu 11 Mayıs 2018 tarihinde sona erdi.
           
Mezun olan 24 kursiyer için Müdürlüğümüz konferans salonunda mezuniyet töreni düzenlendi. Mezuniyet töreninde ilk olarak Müdürlüğümüz Eğitim Görevlileri duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Tören Müdürümüz Şenol TİRYAKİ’nin konuşmaları ve dönem birincisi Ali KILIÇ, dönem ikincisi Mustafa ÇINAR ve dönem üçüncüsü Mahmut ARAZ’a hediye takdimiyle devam etti. Ayrıca mezun olan kursiyerlere İhtisas Kursu Başarı Belgeleri ile Diyanet İşleri Başkanlığının “Hadislerle İslâm” adlı kitabı (7 cilt) takdim edildi. Toplu olarak hatıra fotoğrafı çekiminin ardından mezuniyet töreni sona erdi.
           
Mezuniyet törenine Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Şenol TİRYAKİ, Eğitim Görevlileri, personelimiz ve halen ihtisas kursuna devam eden  kursiyerler katıldı.