T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü

05.12.2018

Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü Eğitim Görevlisi Erdem YILMAZ’ın Konferansı.

 

            Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüklerinde eğitime devam eden kursiyerlerin İslam kültür, medeniyet ve düşünce tarihiyle ilgili bilgilerini artırmak, bu alanda fikir ve eserleriyle öne çıkmış mütefekkirlerimizi tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla eğitim dönemi boyunca her ay bir düşünürün hayatı, ilmi kişiliği ve İslam düşünce tarihine katkılarıyla ilgili konferans programları düzenlenmesi kapsamında Müdürlüğümüz Eğitim Görevlisi Erdem YILMAZ tarafından 05/12/2018 tarihinde İmam Maverdî konulu konferans verildi.
            Müdürlüğümüz Konferans Salonunda düzenlenen konferans açılış konuşmasının ardından konuşmacı Erdem YILMAZ’ın Maverdî’nin hayatı, hocaları, talebeleri hakkında bilgi vermesiyle başladı.
            Yılmaz konferansında özellikle; El-Ahkâmu’s-sultaniyye eserinden hareketle İmam Maverdi’nin imamet anlayışını ele alarak görüşleri hakkında bilgiler verdi.
            Konferansa; Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürümüz Şenol TİRYAKİ, Eğitim Görevlileri, İhtisas ve Tashih-i Huruf kursiyerleri katılmıştır.